MediaStyle et kreativt webbureau!

Seneste blogindlæg

  • Nyeste blogindlæg
  • Populære blogindlæg
Kontakt os
Navn *

Dette felt er påkrævet.
Email *

Dette felt er påkrævet. Angiv en gyldig e-mail: E.g. yourname@domain.com
Bliv ringet op?

Invalid Input
Besked *

Dette felt er påkrævet.
Påkrævet *



Betalingsdel i designet - VirtueMart

Torsdag, 22 april 2010 10:35
Published in Mediastyle om webshop

 

Når man driver en webshop er det vigtigt at give sine kunder en god og behagelig købsoplevelse. Alt for mange webshops har popups eller siden går videre til en sikker betalingsdel, hvilket såmænd er fin og sikker handel. Men som regel kan dette betalingsflow forstyrre kunden i købet, og man får følelsen af at ryge ud af købsforløbet på siden.

 

MediaStyle har i samarbejde med ePay lavet en funktion til VirtueMart webshop, hvor det er muligt at have betalingsdelen integreret direkte i designet. MediaStyle tilbyder at opsætte denne løsning på din VirtueMart installation fra kun 998 kr. + moms.


Betalingsdel I Designet



















Afsendelse af ordrebekræftelse efter endt betaling - VirtueMart
Som standard er VirtueMart indstillet til at afsende en ordrebekræftelse til kunden pr. e-mail efter at man har godkendt sin bestilling. For de fleste brugere er det mest logisk at systemet sender en e-mail ud til kunden efter endt betaling i stedet.

Vi har lavet en funktion således at ordrebekræftelsen bliver udsendt umiddelbart efter endt betaling. Denne funktion koster 498 kr. + moms.


DIBS opsætning

Vi har erfaret at DIBS' brugervejledning til opsætning af betalingsmodul i VirtueMart ikke er helt fyldestgørende. Derfor tilbyder vi at opsætte din DIBS betalingsløsning for dig, så du undgår for meget spildtid.